IMAGINEA ZILEI – Halep, pentru a treia oară în finala Roland Garros

Halep - simonahalep

IMAGINEA ZILEI – Halep, pentru a treia oară în finala Roland Garros! După un meci incredibil cu Muguruza, Simona Halep ajunge pentru a treia oară în finala de la Roland Garros, pentru a patra oară în finala unui turneu de Grand Slam. Și pare că acum este mai pregătită ca oricând să se încununeze regina Parisului.

Meciul cu Muguruza a arătat o Halep de excepție. Primul set i-a fost la discreție, dovadă și scorul, 6-1. În setul secund Muguruza a încercat să echilibreze balanța, a condus chiar cu 4-2, dar Halep a reușit să revină, cu 6 game-uri câștigate consecutiv și să ajungă astfel la un pas de trofeu. Odată cu victoria de azi, Simona Halep rămâne în continuare numărul 1 mondial și după Roland Garros.

În finala de sâmbătă, Halep o va întâlni pe Sloane Stephens, care a trecut de Madison Keys cu 6-4, 6-4. Halpe conduce în întâlnirile directe cu 5-2, iar pe zgură nu a pierdut nici un meci în fața americancei.

Sursă foto: Roland Garros

Halep - simonahalepelle 90x90Citește și: IMAGINEA ZILEI – Simona Halep, mai sexy ca niciodată!

Ai și tu un text pe care vrei să-l faci cunoscut? Trimite-l la noi: office@perfectimperfecte.ro